آنچه چشمان شما در مورد سلامتی شما می گویند.(قسمت دوم)

  • افتادگی پلک

این می تواند نشانه ای از میاستنی گراویس باشد که باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما حمله کرده و ماهیچه های شما را ضعیف کند. این عضله بیش از سایرین بر عضلات چشم، صورت و گلو تأثیر می گذارد و می تواند جویدن، بلعیدن یا حتی صحبت کردن را دشوار کند. پزشک شما ممکن است خون شما را فیلتر کند تا علائم شما را کاهش دهد، اما این کار برای مدت طولانی موثر نیست. دارو هم برایش هست اما در برخی موارد برای برداشتن غده تیموس به جراحی نیاز است.این تنها چیزی نیست که می تواند باعث افتادگی پلک شود. پس حتما با پزشک خود برای شناسایی مشکل کار کنید.

  • زردی سفیدی چشمان شما

وقتی پوست و چشمان شما زرد به نظر می رسد، به آن زردی می گویند. این اغلب به این معنی است که شما مشکلات کبدی دارید و ناشی از سطوح بالای بیلی روبین است، چیزی که کبد شما زمانی که ملتهب یا آسیب دیده است بیشتر آن را ایجاد می کند. رژیم غذایی بد، سرطان، عفونت و سوء مصرف مزمن الکل همگی می توانند به کبد شما آسیب بزنند. دامنه درمان از تغییر سبک زندگی گرفته تا دارو و پیوند کبد را شامل می شود. لکه‌های زرد کوچک (نه زرد کامل) در اثر آسیب‌های ناشی از نور خورشید ایجاد می‌شوند و می‌توانند با یک روش کوچک از بین بروند.

  • انقباضات چشم

اینها بسیار رایج و تقریباً همیشه بی ضرر هستند – معمولاً خود به خود از بین می روند. آنها می توانند با الکل، خستگی، کافئین، کم خوابی، استرس یا سیگار کشیدن مرتبط باشند. در موارد بسیار نادر، آنها می توانند نشانه ای از یک مشکل در سیستم عصبی شما مانند مولتیپل اسکلروزیس باشند. اما اگر این انقباضات به ام اس یا مشکل دیگری در سیستم عصبی شما مرتبط باشد، علائم دیگری نیز خواهید داشت، مانند مشکل در راه رفتن، صحبت کردن و دستشویی رفتن.

  • شب کوری

اگر دیدن در نور کم برای شما سخت است، ممکن است به عینک نیاز داشته باشید یا ممکن است آب مروارید داشته باشید – بخشی طبیعی از پیری. اما شب کوری در بین افراد جوان در ایالات متحده رایج نیست. در شرایط غیرعادی، ممکن است ویتامین A کافی دریافت نکنید. این در کشورهای فقیرتر نسبتاً رایج است. این بیماری با مکمل ها یا رژیم غذایی حاوی مواد غذایی سرشار از ویتامین A مانند سیب زمینی شیرین، جگر گاو، اسفناج، هویج و کدو تنبل درمان می شود. یک علت نادر رتینیت پیگمانتوزا است،

منبع:webmd

درخواست مشاوره رایگان به دایرکت صفحه اینستاگرام یا وب سایت ما مراجعه فرمایید:
تماس باما
🔰 دریافت نوبت آنلاین کلینیک سلامت غرب:
نوبت دهی آنلاین
🔰 راههای تماس:
تلفن گویا:
021-49784
021-44630264